Emma Saskia 

Emka ( 4 mesiace) – vrodený genetický syndróm – prijímanie stravy cez nazogastrickú sondu

MUDr. Natália Sabová: „Skenarom sa prvý krát liečila v 4.mesiacoch, kedy absolvovala cyklus 5 terapii po ktorých sa vybrala sonda a Emka začala prijímať sama stravu (z 10ml na 90ml mlieka pri jednom kŕmení).  V čase pauzy sme urobili 4 individuálne terapie na zvládnutie aktivačných reakcii. Po každej takej sa objavili nové  zručnosti – vyplazovanie jazyka, chytanie uší. Celkovo Emka začala rásť,objavili sa nové motorické funkcie, zlepšil sa očný a sociálny kontakt. Po sonografii mozgu neurológ potvrdil rozvoj mozgového tkaniva.“

Mamina:

 

„Zázrak alebo novodobá medicína .... ťažko nájsť slova vďaky a šťastia že sme objavili Skenar kliniku a Mudr.Sabovu. 

Konečne v beznádeji som uvidela svetlo na konci tmavého tunela a začala veriť , veriť v uzdravenie môjho maličkého dievčatka.

 

Naša dcérka Emka Saskia veľmi malo priberala od narodenia. Vrchol bol že v dvoch mesiacoch za dva týždne pribrala 100g , čo bol veľký šok a v podozreni zlyhania orgánov nás urýchlene hospitalizovali na Kramároch.

Tam sme boli 10 dni kde jej robili všetky možné vyšetrenia , len aby zistili kde je problém jej pomalého rastu, priberania a obrovského problému s trávením. Emka Saskia plakala každé dve hodiny, mala príšerne kŕče, bolesti , bruško bolo ako balón.

Geneticky sa potvrdil pomalý rast a problém s prijímaním stravy. Lekári preto zhodnotili že najlepšie bude zmena mlieka na hypoalergene ( aj keď sa  nepotvrdila alergia na mlieko) a zavedenie gastrickej sondy na kŕmenie.  Bolo to veľmi veľmi ťažké a aj nebezpečne . Sonda viedla z nosteka do žalúdka .Kŕmila som dcérku každé dve hodiny najskôr cez flašku koľko vypila a potom cez sondu len aby čo najviac pribrala. Kazdu noc som sa modlila aby som neurobila v polospanku unavená chybu čo by ju stalo život a mohla sa udusit. 

Emka Saskia konečne pribrala ale ostala úplne závislá na sonde a sama už vypila len 10ml z fľašky, ostatne mliečko išlo cez sondu. Bola som zúfalá a nevedela som čo robiť dalej aby normálne papala cez ústa. Dozvedela som sa že sonda je závislosť a následný krok je zavedenie hadičky priamo do žalúdka . Nevedela som si predstaviť že môjmu dievčatku urobia “dieru” do bruska , že ju budem cez tu hadicku kŕmiť a dokedy ??? 

Emka Sasia mala gastricku sondu 2mesiace namiesto dvoch týždňov a pila sama len 10ml mlieka cez ústa keď som na odporúčanie našej pediatričky Mudr.Hrachovej Julky navštívila Skenar kliniku.

Po niekoľkých terapiach s úžasnou a milou Mudr.Sabovou začala sama jesť ! Zbavili sme sa sondy ktorá viedla cez nos do žalúdka a ktorou som jej podávala mliecko . Nebolo to ľahké ale pomocou Mudr.Sabovej a jej tímu sme to zvládli . Dcérka sama papa z fľašky a tiež už aj lyžičkou prvé prikrmy a nielen to ... napreduje aj fyzicky a duševne a je to jedno krásne usmievavé veselé bábätko.

Veľké ĎAKUJEME 🤱🏼

© 2020 Skenar klinika

Košická 49, Bratislava 821 08

00421903967936

  • White Facebook Icon