Emma Saskia - 4 mesiace

IMG-2233_edited.jpg

Emka Saskia má vrodený genetický syndróm a 4 mesiacoch ešte prijímala stravu cez nazogastrickú sondu

 

MUDr. Natália Sabová: „Skenarom sa prvý krát liečila v 4.mesiacoch, kedy absolvovala cyklus 5 terapii po ktorých sa vybrala sonda a Emka začala prijímať sama stravu (z 10ml na 90ml mlieka pri jednom kŕmení).  V čase pauzy sme urobili 4 individuálne terapie na zvládnutie aktivačných reakcii. Po každej takej sa objavili nové  zručnosti – vyplazovanie jazyka, chytanie uší. Celkovo Emka začala rásť, objavili sa nové motorické funkcie, zlepšil sa očný a sociálny kontakt. Po sonografii mozgu neurológ potvrdil rozvoj mozgového tkaniva.“

Mamina: „Zázrak alebo novodobá medicína .... ťažko nájsť slova vďaky a šťastia že sme objavili Skenar kliniku a Mudr.Sabovu. Konečne v beznádeji som uvidela svetlo na konci tmavého tunela a začala veriť , veriť v uzdravenie môjho maličkého dievčatka.

Naša dcérka Emka Saskia veľmi malo priberala od narodenia. Vrchol bol že v dvoch mesiacoch za dva týždne pribrala 100g , čo bol veľký šok a v podozrení zlyhania orgánov nás urýchlene hospitalizovali na Kramároch.

Tam sme boli 10 dni kde jej robili všetky možné vyšetrenia , len aby zistili kde je problém jej pomalého rastu, priberania a obrovského problému s trávením. Emka Saskia plakala každé dve hodiny, mala príšerne kŕče, bolesti , bruško bolo ako balón.

Geneticky sa potvrdil pomalý rast a problém s prijímaním stravy. Lekári preto zhodnotili že najlepšie bude zmena mlieka na hypoalergénne ( aj keď sa  nepotvrdila alergia na mlieko) a zavedenie gastrickej sondy na kŕmenie.  Bolo to veľmi veľmi ťažké a aj nebezpečne . Sonda viedla z nošteka do žalúdka .Kŕmila som dcérku každé dve hodiny najskôr cez fľašku koľko vypila a potom cez sondu len aby čo najviac pribrala. Každú noc som sa modlila aby som neurobila v polospánku unavená chybu čo by ju stalo život a mohla sa udusiť

Emka Saskia konečne pribrala ale ostala úplne závislá na sonde a sama už vypila len 10ml z fľašky, ostatne mliečko išlo cez sondu. Bola som zúfalá a nevedela som čo robiť ďalej aby normálne papala cez ústa. Dozvedela som sa že sonda je závislosť a následný krok je zavedenie hadičky priamo do žalúdka . Nevedela som si predstaviť že môjmu dievčatku urobia “dieru” do bruška , že ju budem cez tu hadičku kŕmiť a dokedy ??? 

Emka Sasia mala gastrickú sondu 2mesiace namiesto dvoch týždňov a pila sama len 10ml mlieka cez ústa keď som na odporúčanie našej pediatričky MUDr. Hrachovej Julky navštívila Skenar kliniku.

Po niekoľkých terapiách s úžasnou a milou MUDr. Sabovou začala sama jesť ! Zbavili sme sa sondy ktorá viedla cez nos do žalúdka a ktorou som jej podávala mliečko . Nebolo to ľahké ale pomocou MUDr. Sabovej a jej tímu sme to zvládli . Dcérka sama papa z fľašky a tiež už aj lyžičkou prvé príkrmy a nielen to ... napreduje aj fyzicky a duševne a je to jedno krásne usmievavé veselé bábätko.

Veľké ĎAKUJEME 🤱🏼