top of page

Alexandra H. - 32 rokov

ig posty ležato 1350x1080 (14).png

anamnéza: amyotrofická laterálna skleróza

 

Pred 7 rokmi sa mi do života nenápadne vkradlo progresívne ochorenie MND (ALS). A keďže klasická medicína nemá v tejto oblasti odpovede, človek logicky siaha po alternatívnych spôsoboch liečby. A jednou takou (pre mňa kľúčovou) je aj skenar terapia. Posledné cca 2 roky som na lôžku, držia ma pri živote vzácne prístroje a samozrejme moji oddaní rodičia. Posledný rok však moju nádej a vieru v uzdravenie podporila práve skenar terapia, ktorá sa mi „náhodou“ priplietla do cesty, a za ktorú som nesmierne vďačná. Za ten rok sa diali zmeny v mojom tele aj v mysli, a práve to je dôležité pri chronických ochoreniach. Meniť stereotypy, skúšať a vytrvať, aj keď to je občas extrémne náročné.

Keď ku mne prišli zo Skenar kliniky prvýkrát v júli 2022, dúfala som, že napriek môjmu zlému zdravotnému stavu, aj navonok beznádejnému vzhľadu, mi nejakým spôsobom podajú pomocnú ruku a budem môcť skúsiť niečo nové, nepoznané. Výsledky prvej diagnostiky hovorili, že bezvládne telo CHCE a je pripravené. A tak sme sa pustili do tejto výzvy. Po roku je nielen farba a štruktúra kože iná, ale vypĺňa sa telo na niektorých miestach viditeľne aj hmatateľne. Pre telo je táto obnova nervových vlákien náročný neobvyklý proces, a tak nám ostáva len sa tomu s trpezlivosťou oddať a tešiť sa na stále nové spozorované zmeny. 🙂

Pravdupovediac, prešla som si rôznymi fázami za ten rok, pretože skenar nepotláča príznaky ochorenia, ale „vyťahuje na povrch“ to, čo je v tele nesprávne a napravuje, obnovuje, uvádza do prirodzenej rovnováhy. A tento proces sprevádzajú niekedy nepríjemné stavy a reakcie organizmu v závislosti od zdravotného stavu a problému. U mňa na začiatku nastávali prudké zlepšenia v oblasti motoriky, no v ďalšej fáze, na konci roka, keď sa telo detoxikovalo cez odhlieňovanie, boli to pre mňa najťažšie momenty v živote, na ktoré som však bola vopred upozornená, že môžu nastať. Je to však znak toho, že terapia účinkuje a začal sa proces „reštartu“. Po tejto fáze prišlo znovu zlepšenie v niektorých oblastiach a momentálne, opäť po ďalšej „várke“ metód, zameraných na hormonálny systém, nastávajú pozitívne zmeny v motorike a svalstve.

Pre prípady, kedy je nutná akútna pomoc, sme si zakúpili malý domáci skenar prístroj. Tento prístroj nám v núdzi vždy pomohol, ako aj inštrukcie doktorky Sabovej. Skenar dokáže pomôcť naozaj s čímkoľvek, od drobných popálenín a herpesu, cez bolesť chrbta, hlavy, až po prechladnutie a dusenie, ako v mojom kritickom prípade.

Považujem to za malý veľký technologický zázrak, ktorý je pripravený pomôcť, keď sú telo, myseľ a duša pripravené túto pomoc prijať. Ja som veľmi vďačná, že som túto terapiu spoznala, zažila a teším sa na ďalšiu cestu v spolupráci s ňou!

bottom of page