top of page

Lekárske vyšetrenie

Lekárske vyšetrenie a Nakatani diagnostika

DSC_7830.JPG
DSC_8093.JPG

Je  vyšetrenie u odborného lekára s využitím vedomostí klasickej medicíny, filozofie tradičnej čínskej medicíny a japonskej diagnostiky doktora Nakataniho.

 

Tento celostný prístup pomôže pacientovi nájsť príčinu chorôb, ktoré často krát  klasická medicína nevie dodiagnostikovať, pretože sa väčšinou jedná o funkčné poruchy, o narušenú komunikáciu medzi jednotlivými orgánmi  (narušenie adaptácie) alebo narušenie sympatikovo-parasympatikové systému, často nazývané ako neurovegetatívna distónia alebo psychosomatické ochorenia.

 

Diagnostikou vieme zistiť, či ide o akútny zápal alebo aktiváciu chronického zápalu a  či musíme použiť klasickú liečbu. Akútny zápal opakovanými diagnostikami vieme sledovať, zistíme, či organizmus zápal zvláda sám alebo ho treba podporiť skenar terapiou, inou terapiou  alebo už aj podpornými liekmi. 

 

Diagnostika sa dá spraviť aj preventívne, pretože vie odhaliť skryté ochorenia, predispozície, vaše achilovky, o ktorých ak viete včas, dokážete s nimi pracovať a predísť rozvinutiu choroby. Lekárske vyšetrenie zahŕňa konzultáciu, odporučenie liečby a terapiu.

Lekári: MUDr. Natália Sabová, MUDr. Jarmila Hycláková

Cena:

180,-EUR/Lekárske vyšetrenie

Diagnostiku vytvoril japonský lekár Yoshio Nakatani, ktorý použil na meranie 24 akupunktúrnych bodov z tradičnej čínskej medicíny.

 

Premeraním týchto bodov zistíme ako funguje metabolizmus v tele, psychoemocionálnu úroveň a aj to, či v tele prevládajú depresívne alebo stresové reakcie, či je telo v alkalóze alebo v acidóze.

 

Vieme vytvoriť graf jednotlivých meridiánov a z toho potom posúdiť ako funguje adaptácia – spolupráca medzi jednotlivými orgánmi, či je funkčná alebo už organická porucha, čo je potrebné dovyšetrovať metódami klasickej medicíny alebo či je dobre nastavená liečba klasickej medicíny (napr. na hypertenziu, cukrovku, astmu..)

DSC_7894.JPG

Táto metóda pomáha poskytnúť lekárovi objektívny pohľad na stav pacienta, na spôsob liečby a pomáha nám kontrolovať ako telo reaguje na liečenie.

  • Diagnostika a konzultácia trvá cca 2 hodiny.

  • 2 hodiny pred vyšetrením už nejedzte a nepite kávu ani čaj, nesprchujte sa, ruky si umývajte iba po zápästie.

bottom of page