top of page

Petra S. - 24 rokov

ig posty ležato 1350x1080 (14).png

anamnéza: pretrvávajúca bolesť krížov, seknutie

 

Na Skenar klinike mi pomohli preliečiť dlhotrvajúcu bolesť krížov. Som mladý človek, ktorý aktívne športuje, cvičí. Bohužiaľ pri cvičení s ťažšími váhami ma začali bolieť kríže. Nejaký čas som to neriešila pretože som dúfala, že to prejde samo. Bolesť však bola dlhodobá, raz intenzívnejšia, inokedy menej. Šla som za svojou obvodnou pani doktorkou - ani ma nevzala dovnútra, iba mi jej sestrička dala na lístku napísané názvy liekov. Zostala som sklamaná, pretože som si nepredstavovala vyriešenie môjho problému takto. Nechcela som len brať lieky a potlačiť bolesť, ktorá by sa mohla vrátiť neskôr a v podstatne horšom znení.

Rozhodla som sa teda pre skenar terapiu - v mojom prípade stačili 3 terapie (je to však individuálne). Po druhej terapií som bola až príliš namotivovaná (už som sa cítila fit) a vykonala som ťažšiu fyzickú aktivitu. Na ďalší deň ma seklo v krížoch a nevedela som poriadne ani chodiť. Šla som na kliniku kde mi bolesť lokálne uvoľnili. Ďalšie dni sa bolesť zmierňovala až som už nič necítila. Presne tu sa ukázalo, ako funguje skenar terapia - cyklus liečenia prechádza cez bolesť, čo je dobré, pretože sa dané miesto skutočne prelieči. Po každej z terapií moje telo nejak reagovalo - cítila som sa ukľudnene, pomohlo mi to rozhýbať tráviaci a močový systém, vyplavili sa zlé emócie a pomohlo mi to prijať danú situáciu.

Na odporúčanie som po skenar terapiach vyskúšala aj somatický pohybový prístup BMC® kde som sa ako keby odznovu učila ako správne kráčať, aké postavenie tela mať pri sedení, cvičení a ako spevniť vnútorné brušné svaly, ktoré boli predtým oslabené.
Tímu Skenar kliniky by som sa chcela veľmi poďakovať, odviedli skvelú prácu a ich individuálny a milý prístup je na nezaplatenie. 🙂

bottom of page